Začala sa oprava mosta Lamač

Národná diaľničná spoločnosť začala s ďalšou etapou opravy mosta nad železničnou traťou v Lamači, tentokrát v smere z Bratislavy do Malaciek. Práce budú prebiehať v dvoch etapách, v tej prvej NDS rozšíri vozovku za mostom v smere na tunel Sitina a v tej druhej komplexne opraví ľavý most v smere z Bratislavy do Malaciek. Po rozšírení vozovky budú môcť autá jazdiť v dvoch pruhoch v oboch smeroch.

Harmonogram

  • Rozširovanie vozovky za mostom: od 23.5. do 19.6.
  • Komplexná obnova mosta: od 20.6. do 31.8.

Vedenie dopravy počas prác na rozširovaní vozovky za mostom – režim 2+2

  • V smere z Malaciek do Bratislavy pôjde jeden jazdný pruh okolo pracoviska a druhý bude presmerovaný do protismeru.
  • V smere z Bratislavy do Malaciek pôjdu autá v oboch jazdných pruhoch vo svojom jazdnom páse, ale bližšie k vonkajšiemu okraju.

„Vďaka rozšíreniu vozovky bude doprava plynulejšia, keďže ním vytvoríme štyri pruhy. Počas rekonštrukcie samotného mosta tak bude motoristom umožnené jazdiť v dvoch pruhoch v oboch smeroch. Obmedzená však bude rýchlosť na moste, a to na 60 km/h,“ informovala NDS.

Vedenie dopravy počas obnovy mosta – režim 2+2

  • V smere z Bratislavy do Malaciek budú presmerované oba jazdné pruhy pred opravovaným mostom do protismeru.
  • V smere z Malaciek do Bratislavy pôjdu autá v oboch jazdných pruhov vo svojom páse, len bližšie k vonkajšiemu okraju.

Počas obnovy mosta môže osobná doprava využiť aj obchádzkové trasy cez mestské časti. Ľuďom tiež odporúčame využívať verejnú dopravu.

Pracovať sa bude aj cez víkendy

Dokopy na oboch etapách bude pracovať približne 30 pracovníkov, ktorí si pomôžu 15 mechanizmami. Práce na rozširovaní vozovky budú prebiehať 12 hodín denne, pri oprave mosta 12 – 24 hodín v závislosti od technologických prestávok. Rešpektujúc technologický postup plánujeme práce vykonávať aj cez víkendy a v noci. Most sa nachádza na diaľnici D2 v úseku medzi kilometrami 55,135 až 56,155 medzi križovatkou Lamač a bratislavským tunelom Sitina. Bol postavený v roku 1972. Dĺžka mosta je 48,2 metra a premosťuje dvojkoľajnú železničnú trať.