Čaká nás nabitý prvomájový víkend

Čaká nás nabitý prvomájový víkend

Milí Bystričania, záverečný aprílový víkend bude poriadne nabitý. Srdečne vás pozývame na kultúrne a športové podujatia, ktoré sme pre vás pripravili na Námestí Rodiny a v lokalite Krče.

28.4.-1.5. (piatok-pondelok) STREETFOOD FESTIVAL
Od piatka 28.4. do pondelka 1.5. sa na Námestí Rodiny koná Streetfood festival plný dobrého jedla a kvalitného pitia, v piatok a v sobotu aj za hudobného sprievodu DJ.
K dispozícii budú stánky ako Cheesy Corndog, Burgertown, Grill Vaškovičová, Limča Bar, Nektár Palacinky a Wafle, Kollárovský trdelník, Jurenková Candies, Apeltauer Candy Cotton, predávať sa budú langoše, šúľance, zemiakové špirály, točená zmrzlina, čokoláda Kokiblu a v nedeľu príde aj stánok UNIVA s cigánskou pečienkou. Bude možné ochutnať  vína, aj remeselné pivá.

Súčasťou podujatia bude aj KOLOTOČ pre deti, na ktorom sa môžu previezť v piatok, sobotu a nedeľu v čase medzi 11.00-22.00 hod.

28.4.-30.4. (piatok – nedeľa) VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ Život pri rieke Dušana Antoša

Vo foyeri Spoločenského domu bude tento váíkend prebiehať výstava fotografií amatérskeho fotografa Dušana Antoša, ktorý sa zameriava na zachytávanie prírodných scenérií, zvierat žijúcich v delte Dunaja a pri rieke Morave.
Výstava je prístupná v piatok až nedeľu od 13.00-20.00 hod. Vstup je voľný.

29.4. (sobota) OTVORENIE PUMPTRACKU A WORKOUTU
V sobotu doobeda si spoločne poriadne zašportujeme – starosta Jozef Krúpa všetkých pozýva na slávnostné otvorenie nového pumptracku a workoutového ihriska.
DJ nám bude hrať od 9.30 hod., na otvorenie športovísk prijali pozvanie aj Bystričania Peter Velits, bývalý profesionálny cyklista, a Jany Landl, fitness tréner. Pre deti je pripravený drobný sprievodný program. Podujatie je naplánované za každého počasia.

30.4. (nedeľa) STAVANIE MÁJA

10.00 hod. SVÄTÁ OMŠA v kostole sv. Petra a Pavla
Na pozvanie dekana Ľudovíta Pokojného príde v nedeľu 30. apríla celebrovať svätú omšu arcibiskup Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku. Pri príležitosti 10. výročia materskej školy bl. Zdenky Schelingovej navštívi aj priestory škôlky.

16.00 hod.  REMESELNÝ JARMOK na Námestí Rodiny, na ktorom si môžete zakúpiť výrobky z paličkovej čipky, vitráže, sviečky z včelieho vosku, keramické predmety, košíky, kožené výrobky a iné.

16.30 hod. sa koná bezplatná KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy fotografií s autorom Dušanom Antošom vo foyeri Spoločenského domu.

17.45 hod. STAVANIE MÁJA
Tradičné podujatie, pri ktorom sa nad Námestí Rodiny vztýči Mája.
Sprievod s tohtoročným májom vyrazí o 17.45 hod. z Ľudového domu a za sprievodu hudby a spevu spevokolu SZ Bystričan dovezie strom priamo na námestie.

18.00 hod. kultúrny program pri príležitosti Stavania mája na Námestí Rodiny
Vystúpia: spevácky zbor Bystričan, Folkduoplus – Elenonora Vančíkova Kapasná, Teodor Duchovič a folklórny súbor Karpaty.

1.5. (pondelok) PREZENTÁCIA VETERÁNSKYCH MOTORIEK

11.00 – 15.00 hod. Na parkovisku pred miestnym úradom sa budekonať prezentácia veteránskych motoriek JAWA, ČZ (čezeta), Fiat 500. Môžete si prísť pozrieť motorky, ktoré sú na cestách bidieť len málokedy. V prípade, že máte doma veterána, moped alebo iné zaujímavé vozidlo, radi vás s ním privítame. Prezentáciu organizujú priatelia veteránov zo Záhorskej Bystrice.

 

Tešíme sa na vás!