Spomienková jazda 1000 mil československých

Spomienková jazda 1000 mil československých

Spomienková jazda pôjde aj cez kataster Záhorskej Bystrice. V sobotu 15. augusta od 7:30 h. „prefrčia“ cez Gbelskú ulicu a Záhorskú ulicu na „Mástsky vŕšek“ veterány. Tam predvedú slalom automobilov. Približne o 10:00 h. zo Záhorskej Bystrice odchádzajú.

„Je to velká příležitost i pro Vaší městskou část, aby představila obyvatelům „muzeum na kolech“ které tudy pojede. Je nám velkou ctí, že záštitu nad touto vzpomínkovou jízdou 1000 mil československých převzali Prezidentka Slovenské republiky, Prezident české republiky, Ministerstvo kultury České republiky, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky a primátoři několika měst…“ povedal Šimon Hůlka, z Design Veteran Car Clubu.

Medzi top veteránov pretekov patria: Bugatti 57C, Praga Alfa špeciál, Mercedes Benz 500k, Lagonda V12 Short Sallon, BMW 328, Bucciali TAV 30.

Ak by ste náhodou nevedeli, kde je „Mástsky vŕšek“ tak je to cesta na Stupavu od kaplnky sv. Vendelína vľavo. Po ceste vpravo sa dostanete do Marianky. Podujatie organizujú: Veteran Car Club Praha, Design Veteran Car Club Bratislava, Autoklub České republiky.

1000mil_poster_A2_low