Radosť pre čitateľov

Radosť pre čitateľov

V roku 2021 sa Miestna knižnica presťahovala do nových priestorov. Sú síce menšie, ale o to atraktívnejšie. Sťahovanie knižiek sme využili aj na inventúru – knižky, ktoré už svoju čitateľskú púť skončili, sme vyradili. Vďaka Fondu na podporu umenia sme mohli zakúpiť nové knižky, ktoré robia čitateľom radosť.

V Záhorskej Bystrici sme naposledy obnovili knižničný fond v roku 2018. V poslednom období sme zaregistrovali dopyt po povinnej literatúre pre žiakov základnej školy. Školská knižnica neposkytuje dostatočné množstvo literatúry pre všetkých žiakov, preto sme doplnili knižnicu aj o tieto tituly. Miestnu knižnicu navštevujú rodičia s deťmi, pre ktoré sme zakúpili nové knižky.

Ak chceme, aby deti viac čítali, musíme im to ukázať na vlastnom príklade. Naučiť ich, že s knižkou sa zasmejú, vojdú do iného imaginárneho sveta plného dobrodružstva, ktoré pri čítaní vzniká v ich fantázii. Knihe sa na rozdiel od mobilu nikdy nevybije baterka. Naším cieľom bolo zakúpiť literatúru, ktorá pritiahne do knižnice aj nečitateľa. Hneď po správe, že sa v knižnici nachádzajú nové tituly, sme zaznamenali nárast návštevníkov. Z dôvodu pandemických opatrení bol ich počet v miestnosti obmedzený, čo im nevadilo a čakali pred knižnicou. Zakúpili sme rôzne knižky pre malé deti – o zvieratkách, o návšteve v múzeu, aj náučné Ako sme kedysi žili, 30 rokov po Slovensko, aj zaujímavé Epidémie v dejinách. Nezabúdame ani na milovníkov romantických zápletiek a strhujúcich detektívok. Povinné čítanie nemusí vždy „povinná jazda“, vie byť aj zaujímavé ako: Daj gól, Carlos!, Láskavé rozprávky, Čarodejnice, Charlie a továreň na čokoládu, a rôzne iné zaujímavé tituly.

Veríme, že sme našich čitateľov výberom kníh potešili.
Mgr. Barbora Besedičová, Viera Marošová – Miestna knižnica, Záhorská Bystrica