Pripravujeme 13. ročník podujatia Beh o pohár starostu

Pripravujeme 13. ročník podujatia Beh o pohár starostu

Beh o pohár starostu, podujatie, ktoré už neodmysliteľne patrí k Záhorskej Bystrici, napíše tento rok už svoje 13. pokračovanie. Bude sa konať v sobotu 2. septembra 2023 v školskom areáli. Prihlasovanie na beh je oficiálne spustené! S kým sa uvidíme na štarte?

Registrácia na Beh o pohár starostu prebieha tu: https://registrace.sportsoft.cz/main.aspx?e=2884&lng=sk

Online prihlásenie je možné do stredy 30. augusta do polnoci, na detské behy je možné registrovať sa aj priamo na mieste. Bežci s trvalým pobytom v Záhorskej Bystrici a deti majú štartovné zadarmo, ostatní pretekári platia 5 eur.

Beh o pohár starostu pobežíme v dvoch základných disciplínach – detské behy a dospelí, pričom dospelí majú niekoľko kategórií.
Preteky štartujeme detskými behmi o 9.30 hod. v školskom areáli. Kategória dospelých štartuje o 10.00 hod. v školskom areáli, trasa v dĺžke 4,6 km povedie ulicami Záhorskej Bystrice a časový limit na jej zvládnutie je 1 hodina. Meranie časov zabezpečuje VOS-TPK-ČASOMIERA pomocou čipov a každý pretekár dostane svoj výsledok prostredníctvom SMS na číslo uvedené v prihláške.

Víťazov jednotlivých kategórií (muži, muži nad 40 rokov, ženy, ženy nad 40 rokov, detské behy) vyhlásime na pódiu počas programu Hrubých hodov v sobotu 2.9. po 18.00 hod. Odmeníme aj najrýchlejšieho Bystričana a Bystričanku.
Detské behy budú rozdelené podľa kategórie dievčat a chlapcov, vo vekových kategóriách do 5 rokov, 6-10 rokov a 11-15 rokov. Odmenení budú prví traja najrýchlejší v každej kategórii, účastnícku medailu získajú všetky deti.

Tešíme sa na vás!