Prehľad online aktivít a edukačných možností pre deti na doma

Prehľad online aktivít a edukačných možností pre deti na doma

Prinášame vám prehľad vzdelávacích a pohybových aktivít z portálu sdetmi.sk a vydavateľstva ABCedu, ktoré s deťmi doma môžete využiť.

1./ Portál sdetmi.sk prináša prehľad vzdelávacích online aktivít pre deti a mládež v tomto krízovom období. Prehľad vzdelávacích videí cez YouTube, tvorenie, maľovanie a aktivity na doma, divadielka, rozprávky a virtuálne prechádzky múzeami, pohyb a cvičenia na doma s deťmi. Dostupné úplne zdarma tu: https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/63471/online-portaly-zdarma-pre-skolakov-pocas-koronavirusu/

2./ Vydavateľstvo ABCedu podáva pomocnú ruku rodičom a učiteľom, sprístupnili sme zadarmo aplikáciu Autokorektívne kartičky. Aplikácia je vhodná pre všetky typy mobilných zariadení, telefónov, tabletov, notebookov a samozrejme aj stolných počítačov. V aplikácii môžu deti trénovať sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Úlohy sú odstupňované podľa náročnosti a sú gradované. Kartičky rozvíjajú nielen matematiku, ale aj trpezlivosť, sústredenosť a kognitívne zručnosti. Pre svoju nevšednosť môžu osloviť aj žiakov s rôznymi poruchami učenia. Aplikácia síce nenahradí prácu s knihou, trénovanie jemnej motoriky alebo prácu na hodinách vo dvojiciach, ale môže pomôcť pre obdobie domáceho učenia rodičo_clanokm. Zošit A si môže vyskúšať aj predškolák a zošit C je určený  pre všetkých, kto si chce precvičiť násobilku. Aplikácia je zadarmo, prístupná počas celého trvania mimoriadneho stavu. Nájdete ju na www.abcguru.sk , stačí sa registrovať. Tlačená verzia kartičiek je dostupná na e-shope vydavateľstva www.abcedu.sk neobmedzene.