Nazrite s nami do Richtárskeho domu, na obnovu ktorého slúži 710 bystrických

Nazrite s nami do Richtárskeho domu, na obnovu ktorého slúži 710 bystrických

Prvá desiatka Bystričanov si na začiatku apríla prevzala na miestnom úrade limitovanú edíciu 710 bystrických, ktorá vznikla pri príležitosti prvej písomnej zmienky o Záhorskej Bystrici. Cieľom je obnova bystrickej pamätihodnosti z 18. storočia – Richtárskeho domu, ktorý stojí hneď vedľa Ľudového domu, sídla miestnej knižnice, a my vás pozývame na krátku prehliadku.

Na obnovu Richtárskeho domu miestny úrad vydal 710 bystrických v hodnote 71 eur alebo 710 eur, ktoré starosta odovzdáva aj s personalizovaným certifikátom. Prvá desiatka Bystričanov si na začiatku apríla už prevzala na miestnom úrade limitovanú edíciu 710 bystrických z rúk starostu: „Teší ma, že o 710 bystrických je záujem. Niekto si kúpil túto limitovanú edíciu ako spomienku na tento rok, iní ju pripravili ako darček pre svojich najbližších. Dôležité je, že všetci spoločne touto kúpou podporujú rekonštrukciu Richtárskeho domu, bystrickej kultúrnej pamätihodnosti z 18. storočia. Teším sa na ďalšie odovzdávanie.“

710 bystrických si môžete zakúpiť v hodnote 710 eur alebo 71 eur na miestnom úrade, ale všetci môžu prispieť svojou časťou. Miestne zastupiteľstvo zriadilo Fond na obnovu Richtárskeho domu, prostrednítcvom ktorého môže prispieť každý a akoukoľvek ľubovoľbou čiastkou. Na obnovu Richtárskeho domu bol spracovaný projekt a mestská časť má k dispozícii aj stavebné povolenie. „Keďže ide o kultúrnu pamiatku, rozpočet na jeho rekonštrukciu je vyšší ako na bežnú stavbu. Preto sa chceme uchádzať o externé financie,“ vysvetľuje starosta Jozef Krúpa.

Fond na obnovu Richtárskeho domu: SK24 0200 0000 0039 3732 5254.

Ďakujeme!