Florbalisti Tsunami Záhorská Bystrica hrajú finále!

Florbalisti Tsunami Záhorská Bystrica hrajú finále!

Bystrickí florbalisti Tsunami Záhorská Bystrica sa aj tento rok prebojovali až do finále Fortuna extraligy, keď uplynulý víkend porazili svojich súperov z Košíc.

Tohtoročné finále bude repete vlaňajška, o titul si bystrickí florbalisti zahrajú proti trenčianskemu klubu 1. FBC Florbal Trenčín. Hráči z Tsunami si prvý finálový zápas zahrajú v sobotu 1. apríla na ihrisku súpera. Síce nastupujú ako papieroví outsideri, celý tím je však podľa slov trénera Dáriusa Siheľského odhodlaný na ihrisku odovzdať maximum.

„Sme nesmierne šťastní, že sa nám podarilo postúpiť do finále aj po tom, ako nám z minuloročného družstva odišlo viac ako 10 hráčov. Generačná výmena hráčov prebehla úspešne a z našich hráčov, dúfajme, rastú budúci noví majstri. Pred finále cítiť v družstve obrovskú silu a odhodlane, preto boj o titul dopredu nevzdáme a budeme bojovať o každý jeden meter štvorcový na ihrisku,“ nechal sa počuť tréner bystrického mužstva.

Prvé finálové zápasy sú naplánované na 1. a 2. apríla v Trenčíne, ďalšie zápasy v Záhorskej Bystrici sa budú hrať v nedeľu 9. apríla a v pondelok 10. apríla.
Vo finále Fortuna extraligy držíme našim florbalistom palce!

 

Zdroj a foto: FB Tsunami Záhorská Bystrica