Bystrická U19ka postúpila do 3. ligy

Bystrická U19ka postúpila do 3. ligy

Naši starší dorastenci zaznamenali veľký úspech. Počas druhého júnového víkendu sa stali víťazom 4. ligy a postúpili o ligu vyššie, do kvalitnejšej 3. ligy. A to už v prvej sezóne v tejto vekovej kategórii!

„Tento úspech sa nerodil ľahko, ešte v polovici súťaže sme strácali na vtedajšieho lídra Iskru Petržalka 9 bodov. Zlomovým okamihom bol náš druhý vzájomný zápas, ktorý sme doma napokon zvládli a víťazstvom 3:1 sme odštartovali stíhaciu jazdu,“ povedal futbalový tréner Jozef Prokop.

V ostatných piatich zápasoch získala bystrická U19 plný počet bodov, a keďže ich hlavný konkurent v súboji o postup 2-krát zakopol, do posledného rozhodujúceho súboja išli bystrickí futbalisti s dvojbodovým náskokom.

Súboj v Petržalke napokon zvládli a po bezgólovej remíze sa tešili z celkového prvenstva a z historického postupu. V tomto stretnutí ich hnala za postupom veľká podpora bystrických fanúšikov, ktorí neváhali a prišli ich v hojnom počte podporiť a vytvorili vynikajúcu atmosféru, za čo im boli futbalisti srdečne vďační.

Futbalisti U19 zaznamenali v 18 dueloch 15 víťazstiev, jeden zápas skončil remízou a 2-krát pocítili trpkosť prehry. Okrem toho sa najlepším strelcom súťaže stal bystrický hráč Miroslav Broš, ktorý rozvlnil súperove siete až 32-krát.

Gratulujeme!