Beh za zdravie podporil chorého Oliverka sumou 3500 eur. Ďakujeme!

Beh za zdravie podporil chorého Oliverka sumou 3500 eur. Ďakujeme!

Na štart charitatívneho Behu za zdravie sa poslednú júnovú nedeľu v Záhorskej Bystrici postavilo viac ako 350 pretekárov, ktorí svojou účasťou podporili 3,5-ročného chorého Oliverka Pažitného, malého bojovníka s najťažšou formou detskej mozgovej obrny. Zo štartovného dospelých a individuálnych príspevkov sa počas víkendu na jeho liečbu vyzbieralo 3500 eur. Bežci aj v horúčave zabehli 2,5-kilometrovú alebo 5-kilometrovú trasu, zároveň nesúťažnou bola aj chôdza dĺžky 2,5 kilometra. Najrýchlejšou Bystričankou trate sa stala Michaela Kremeňová, najrýchlejším Bystričanom bol Maroš Krajňak.

V pondelok 1.7. sa začal virtuálny Beh za zdravie, ktorý potrvá až do konca augusta. Počas celého leta bude môcť každý behať, bicyklovať, kolobežkovať, či dokonca paddleboardovať pre dobrú vec.
„Výťažok z tohto podujatia poputuje malému Oliverkovi, ale aj ďalším detičkám, ktorých príbehy budeme postupne zverejňovať. Viac informácií sa dozviete na sociálnych sieťach @behzazdravie,“ priblížila Z. Dömény.

Celkovo sa prihlásilo viac ako 350 pretekárov, vďaka ktorým sa pre Oliverka Pažitného z Bratislavy podarilo vyzbierať 3500 eur. Oliverko trpí najťažšou formou detskej mozgovej obrny a každý deň bojuje za svoje zdravie na rôznych terapiách a rehabilitáciách. V nesúťažnej kategórii chôdza prešiel 2,5-kilometrovú trasu aj Davidko Gutta, ktorý trpí vrodeným a veľmi zriedkavým Jouertovým syndrómom a pre ktorého sa bežal vlani Beh za zdravie v Zohore. Ruka v ruke s maminou odkráčal celú 2,5-kilometrovú trasu na podporu malého Oliverka.

Výsledková listina Behu za zdravie:
Kategória 200 metrov
Dievčatá: 1. Dömény Lia, 2. Velitsová Alica, 3. Fendeková Laura
Chlapci: 1. Mikita Michal, 2. Remiš Samuel, 3. Galovič Samuel

Kategória 400 metrov
Dievčatá: 1. Rampašeková Pia, 2. Reisingrová Ela, 3. Marhefková Mia
Chlapci: 1. Spišák Alex, 2. Vrana Michal, 3. Daráš Marko

Kategória 800 metrov
Dievčatá: 1. Lyžičiarová Radoslava, 2. Macková Melinda, 3. Grmanová Zuzana
Chlapci: 1. Michalovič Matias, 2. Nešpetný Tomáš, 3. Katina David

Kategória ženy:
Pizúrová Miroslava – 22 min 11 s
Môciková Nikola – 22 min 21 s
Vasilová Veronika – 22 min 42 s

Kategória muži:
1. Brisuda Jozef – 17 min 41 s
2. Podpera Tomáš – 18 min 44 s
3. Krajňak Maroš – 20 min 37 s