Ako zabaviť našich najmenších

Ako zabaviť našich najmenších

Máte pocit, že už neviete, ako zabaviť svojich škôlkarov a predškolákov? Zozbierali sme tipy od našich pani učiteliek z materskej školy na aktivity, ktorými sa dajú deti zabaviť v interiéri a počas upršaného počasia. Inšpirujte sa a zabavte sa a pokojne nám pošlite fotky, akú zábavu ste si našli doma vy😊

Tipy pre malých aj väčších neposedníkov

1. Ako postaviť bunker, triky na varenie a pečenie s deťmi, návod, ako si doma ozdobiť tričko alebo vyrobiť diár, zorganizovať filmové posedenie pre deti.
https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/26360/top-24-tipov-ako-zabavit-deti-pocas-dazdivych-dni/

2. Pohybové a poznávacie hry, ktoré si zahráte doma
Jednoduchá hra s balónmi, pri ktorej sa naučíte viac o doprave na semaforoch, tip na hádaj čo to je so zaviazanými očami, hádzanie plyšákov do koša.
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/4308/jednoduche-pohybove-a-poznavacie-hry-v-byte-alebo-v-dome?fbclid=IwAR3kvvEVQUXMzj2Pfi1FgCg9rjO2QjdVwkZDeUmo8s3nI0BUCKhH8lwzvPU

3. Potešia sa dievčatá aj chlapci
Vyrobte si s dievčatami náhrdelníky z cestovín a učte sa lakovať nechty na kartónovú ruku, vyrobte si s deťmi farebné stojany z roliek toaletného papier.
https://www.bestent.sk/bestent-poradna/co-robit-s-detmi-doma-5-tipov-na-aktivity-v-karantene/

4. Zábava pre predškolákov
Stiahnite si pracovné listy pre predškolákov, ktoré sú k dispozícii zdarma a zabavte svojich drobcov novým podnetom.
https://www.hravozdravo.sk/tag/pracovne-listy/

5. Aktivity k aktuálnej sezóne
Pripravte sa na Veľkú noc s omaľovánkami, vyfarbujte vajíčka alebo si niečo zaujímavé vyrobte. Materiály na stiahnutie zadarmo.
https://nasedeticky.sk/kategoria/tvorime-s-detmi/

6. Hýbte sa aj na online hodinách
Pre predškolákov aj staršie deti pripravuje miestne občianske združenie City Kids pravidelné tréningy gymnastiky, tanečnej, pohybovej prípravy, hip hopu a taekwonda.
www.citykids.sk

7. Zvládnite povinnosti zábavnou formou
Pre staršie deti, ktoré potrebujú pomôcť s online vyučovaním slovenčiny alebo cudzích jazykov, sú k dispozícii jazykové hodiny.
www.jazykovanie.com