Záhorský večerníček na každú nedeľu

Záhorský večerníček na každú nedeľu

Milé deti, milí rodičia, toto leto bude špeciálne. Každú nedeľu od 6. júna pre vás odvysielame jednu rozprávku a zapojíme vás aj do čítania.

Záhorské večerníčky budú dostupné na našom Youtube kanáli, kde každú nedeľu od 6. júna pribudne jeden zaujímavý príbeh. Známe i neznáme rozprávky z pera Boženy Němcovej vám prečíta slovenská herečka Lucia Vráblicová.

„Žiaľ, slovenský jazyk dostáva v posledných rokoch „na frak”, zužuje sa slovná zásoba a miznú slová, ktoré boli kedysi súčasťou nášho slovníka a dnes im mladí ľudia vôbec nerozumejú. Je nevyhnutné, popri výdobytkoch techniky rozvíjať v deťoch fantáziu a práve text „na počúvanie” je najlepším nástrojom a pomocníkom fantázie nielen mládeže, ale aj nás dospelých. Práve preto som sa začala venovať aj povestiam o jednotlivých hradoch a zámkoch. Pre mestskú časť by som odporúčala „Prešporské povesti” Márie Ďuríčkovej. Na ktoré mi poskytol práva jej syn, pán architekt Ing. Masaryk,“ vysvetľuje Lucia Vráblicová, ktorá žije s rodinou v Záhorskej Bystrici a je známa z televíznych seriálov aj z divadla Nová scéna.

Lucia Vráblicová pri čítaní rozprávok.

Malí Bystričania sa do čítania rozprávkového príbehu môžu tiež zapojiť. Názvy rozprávok zverejníme na našom webe vždy vopred a deti môžu doma, v škole či škôlke pripraviť zaujímavú ilustráciu. Diela malých ratolestí nám môžete poslať na mail besedicova@zahorskabystrica.sk a rozprávkový škriatok potom tieto milé obrázky vloží do čítanej rozprávky. Ilustrácie na šírku požadujeme zaslať vo formáte JPG a pokojne ich môžu deti aj podpísať.

Rozprávkové večerníčky budú zverejnené na našom Youtube kanáli: https://www.youtube.com/channel/UCV-t4x6nezMeFBlz6uJX-Eg

Harmonogram Záhorských večerníčkov

(čas zverejnenia na YT)

1. jún

9.00 hod O kocúrovi, kohútovi a kose od Boženy Němcovej

18.00 hod Čertove poklady z knižky Prešporské povesti od Márie Ďuríčkovej

6. jún

18.00 hod O Smolíčkovi od Boženy Němcovej