Tsunami víťazom Európskej ligy !

Tsunami víťazom Európskej ligy !

Veľká senzácia florbalistov zo Záhorskej Bystrice !!

V priebehu minulého týždňa sa v Malackách odohral turnaj EuroFloorballCup, ktorého sa zúčastňujú majstri krajín druhého sledu podľa tabuľky IFF. Naši chalani si vybojovali miestenku na tento turnaj v minuloročnej kvalifikácií Eurofloorballchallange, ktorú bez jedinej prehry vyhrali. Naši florbalisti sa v skupine stretli s Maďarským majstrov Phoenix Fireball a s Nemeckým majstrom MFBC Leipzig. Oba zápasy sa podarilo chalanom vyhrať a z prvého miesta postúpili priamo do semifinálového boja, kde sa stretli s tohtoročným Slovenským majstrom AS Trenčín. Repríza tohtoročného finále mužskej extraligy tentokrát dopadla lepšie pre nás. Chalani vyhrali 4:1 a postúpili do finále proti Nórskemu majstrovi Greaker IBK. Tento tím bol ešte pred začiatkom turnaja označovaný ako veľký favorit. V Nórskom tíme hraje veľa reprezentantov ale aj hráčov, ktorí pôsobili v najvyššej švédskej lige. O to krajší je výsledok finálového zápasu. Mnohými samotnými hráčmi je označovaný ako za senzáciu, či malý zázrak. Poraziť takto silný tím sa podaril chalanom po samostatných nájazdoch a to 3:2.
Pred začiatkom tejto sezóny opustilo káder viacero opôr kvôli zahraničnému štúdiu Maroš Kovaľ a Oliver Kubaský. Kvôli ukončeniu kariéry Michal Steinhubel. O to je vzácnejší tento výsledok pre mužov z Tsunami, že aj napriek veľkému oslabeniu dokázali poraziť takto veľké tímy svetovej triedy.

Naši dvaja hráči sa dostali aj do All-STAR teamu
najlepší obranca turnaja Šimon Šmajda,
najlepší center turnaja Martin Kubovič.

viac informácií sa dozviete na Facebookovej stránke Tsunami Záhorská Bystrica. https://www.facebook.com/tsunamifloorball/