Prehliadka Záhorskej Bystrice

Prehliadka Záhorskej Bystrice

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Záhorská Bystrica? Súkromná TV? Luxusná štvrť na Strmých vŕškoch? Hádam nie krematórium! Tak ani na jedno z tých miest spolu nepôjdeme. My sa prejdeme po harmonickej trase od farského kostola sv. Petra a Pavla, po ulici Svätého Pia X. a Pútnickej ulici, smerom k hranici s Mariankou. Predstavíme vám vzácne sakrálne pamiatky, repliku ľudového domu aj pôvodnú architektúru, prezradíme, o čo obrala Záhorská Bystrica Vajnory, kde sa našiel poklad a ako kapustné hlavy pomohli obci k bohatstvu. Kto bude vládať, môže si po prehliadke s nami zájsť aj na dúšok živej vody.

Termín prehliadky: 16.8.2020 o 10:15 pred kostolom sv. Petra a Pavla (MHD: autobusy 36, 37, zastávka Záhorská). Prehliadka bude trvať približne 2 hodiny.

Rezervácia: maximálny počet účastníkov je obmedzený na 40 osôb, miesto si je preto potrebné vopred zarezervovať. Môžete tak urobiť online prostredníctvom formulára nižšie alebo vám radi pomôžeme aj priamo v Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici č. 2.

Odporúčanie: so sebou si doneste dostatok vody, prikrývku hlavy, príp. repelent proti komárom.

Prehliadka je zadarmo v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste.

FB event: https://www.facebook.com/events/618837235737451/
web: https://www.visitbratislava.com/sk/spoznavajme-mestske-casti/