Aktuálne opatrenia ku dňu 24.10.2020

Aktuálne opatrenia ku dňu 24.10.2020

Z dôvodu zhoršovania sa pandemickej situácie na Slovensku a z dôvodu zvyšovania sa počtu hospitalizovaných aj úmrtí prijala vláda Slovenskej republiky na svojom rokovaní uznesenie č. 678/2020 zo dňa 22.októbra  v ktorom rozširuje opatrenia v rámci vyhláseného núdzového stavu v zmysle čl.5 ústavného zákona č.227/2002 Z.Z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov vyhláseného uznesením vlády Slovenskej republiky č. 587 z 30. septembra 2020.

ZÁKAZ VYCHÁDZANIA – PRAVIDLÁ PRE SLOVENSKO OKREM ORAVY A BARDEJOVA

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania mimo bydliska.

Budú platiť tieto VÝNIMKY bez testu:

  • v čase od 1:00 do 5:00
  • cesta na testovanie, do práce a doprovod dieťaťa do školy
  • najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, drogéria, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné      hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu
  • pobyt v prírode v okrese bydliska
  • dojazd do bydliska do 25. októbra

V dňoch 30. októbra a 1. novembra sa uskutoční prvé kolo celoplošného testovania. O testovaní na území mestskej časti Vás budeme včas informovať prostredníctvom webu, FB, mobilnej aplikácie a miestneho rozhlasu.

ŠKOLY

Od pondelka 26. októbra sa bude vyučovať dištančne aj na druhom stupni základných škôl, a to do 27. novembra.

Prvý stupeň ZŠ sa môže zatiaľ vzdelávať v školách normálne, rovnako sa vyučovanie nezastavuje ani v materských školách.

HRANICE

Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že Slovensko sprísni režim na hraniciach s Ukrajinou. Na hraniciach s Českom sa bude pokračovať v náhodných kontrolách. Prehodnotením situácie na hraniciach by sa mal v pondelok 26. októbra zaoberať Ústredný krízový štáb.

Úplné uznesenie vlády SR nájdete tu:

Uznesenie vlády SR zo dňa 22.októbra 2020