ZÁHORSKÁ BYSTRICA ŠKOLU V PONDELOK NEOTVORÍ

ZÁHORSKÁ BYSTRICA ŠKOLU  V PONDELOK  NEOTVORÍ

Najdôležitejšou otázkou tohto víkendu pre rodičov bola otázka, či pôjdu zajtra deti do škôl alebo nie. Od piatka je na svete rozhodnutie vlády, ktorým sa majú školy od zajtra otvárať, zároveň je však aj odporúčanie regionálneho hygienika, ktorý to v Bratislavskom kraji vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu neodporúča. Preto, sme ako starostovia museli prijať rozhodnutie, ktoré sa odohráva medzi dvomi prirodzenými tlakmi – pomôcť rodičom a ich deťom vrátiť sa do škôl alebo chrániť učiteľov a deti pred nezanedbateľným rizikom rozšírenia nákazy. Vzhľadom na vysokú prítomnosť britskej mutácie je toto riziko pomerne vysoké a skoré otvorenie škôl môže znamenať aj ich rýchle zatvorenie, čo by pri súčasnom zhoršení epidemiologickej situácie prispelo k tomu, že v konečnom dôsledku budú zatvorené ešte dlhšie.
Výsledkom dnešnej diskusie starostov mestských častí je, že od zajtra pondelka 8.2.2021 školy neotvoríme a budeme pokračovať v dištančnom vyučovaní.

Počas týždňa budeme informovať, aký bude postup od 15.2.2021.

Súčasne sme požiadali vládu o jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať. Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov.
Vážení rodičia ďakujem za vaše pochopenie.