Video: Slávnostne sme otvorili multifunkčné ihrisko a nové petangové dráhy

Video: Slávnostne sme otvorili multifunkčné ihrisko a nové petangové dráhy

Nové multifuknčné ihrisko v BYS3T parku sme slávnostne otvorili s ôsmimi futbalistami z majstrovského ŠK Slovan Bratislava a nové petangové dráhy pokrstil svojím hodom spevák Lasky z Pary. Červenú pásku a prvý slávnostný výkop absolvoval starosta mestskej časti Jozef Krúpa spolu s ôsmimi futbalistami majstrovského ŠK Slovan Bratislava, Eliškou Maťaškovou, predsedníčkou športovej komisie pri miestnom zastupiteľstve, aj s Jozefom Prokopom z MFK Záhorská Bystrica. Záhorská Bystrica získala na výstavbu nového multifunkčného ihriska dotáciu z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo výške 250 000 eur.

„Ihrisko sme dali do užívania na začiatku jari, ale ako je už v Záhorskej Bystrici zvykom, zaslúžilo si aj slávnostné otvorenie a špeciálnych hostí. Som rád, že na otvorenie prijali pozvanie futbalisti majstrovského Slovana Bratislava a zároveň sme stihli do tohto podujatia dobudovať nové petangové dráhy, ktoré nám pokrstil Lasky z Pary. Po pumptracku, workoute, šachu a ping-pongu sme v našom športovo-oddychovom areáli slávnostne otvorili ďalšie dve športoviská, čím potvrdzujeme, že šport je jedným z pilierov našej mestskej časti,“ hovorí starosta Jozef Krúpa.

 

Multifunkčné ihrisko s umelou trávou má rozmery 64×37 metrov a označená hracia plocha spĺňa rozmery na futbalové turnaje. Multifunkčné ihrisko bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja. Mestská časť získala na jeho výstavbu dotáciu vo výške 250 000 eur ako jediná mestská časť Bratislavy. Ihrisko je určené pre všeobecnú verejnosť a využívajú ho aj futbalisti z MFK Záhorská Bystrica. Výstavbu ihriska realizovala pre mestskú časť spoločnosť Sportfinal s. r. o. v posledných dvoch mesiacoch minulého roka.

Na otvorení športovej plochy sa zúčastnili futbalisti z ŠK Slovan Bratislava Juraj Kucka, Martin Trnovský, Matúš Vojtko, Filip Lichý, David Strelec, Lukáš Pauschek, Vladimír Weiss ml., Nino Marcelli, ktorí absolvovali autogramiádu a následne s Bystričanmi spoločný tréning.

Súčasťou programu bolo aj otvorenie dvoch nových petangových dráh, ktoré v ostatných dňoch pribudli do športovo-oddychového areálu. Červenú pásku prestrihol starosta Jozef Krúpa, Lasky z Pary, Eliška Maťašková zo športovej komisie a Bystričan Peter Sedláček, dlhoročný hráč petangu, ktorý reprezentoval Slovensko aj na majstrovstvách. „O petang bol zo strany obyvateľov záujem, preto ma teší, že sme im takúto plochu mohli ponúknuť. V nasledujúcom období plánujeme osvetlenie areálu, nové oplotenie a výhľadovo v ďalšej etape výstavby tohto areálu aj beachvolejbalové ihrisko, padle a prekrytú univerzálnu betónovú plochu na loptové hry,“ uviedol J. Krúpa.

Petangovú sadu je možné si zapožičať v LOXe umiestnenom v BYS3T parku.

Za fotografie z podujata ďakujeme Romanovi Borákovi, za catering reštaurácii Bistric.