V nedeľu 4.6. sa v športovom areáli koná detský festival, toto je potrebné vedieť

V nedeľu 4.6. sa v športovom areáli koná detský festival, toto je potrebné vedieť

Milí Bystričania, v nedeľu 4. júna sa v športovom školskom areáli koná nEKOnečne udržateľný Kaufland Detský festival, ktorý bude prebiehať v čase medzi 10.00-20.00 hod. Čaká nás bohatý program pre deti aj dospelých. Okrem zaujímavého programu by sme vás chceli informovať o niekoľkých dôležitých organizačných pokynoch:

  • Celá Hargašova ulica bude počas konania festivalu v nedeľu 4.6. uzavretá, vjazd bude povolený len obyvateľom zóny a organizátorom.
  • Parkovisko pred Spoločenským domom a miestnym úradom bude v nedeľu 4.6. uzavreté.
  • Športový areál bude z dôvodu organizačných príprav zatvorený v sobotu 3.6.2023.
  • Pre návštevníkov Záhorskej Bystrice bude pripravené záchytné parkovisko oproti pumptracku v lokalite Krče (nad Billou), odkiaľ sa dostanú do športového areálu pešo podľa pripravenej navigácie.
  • Bystričanov a ich priateľov z blízkeho či širšieho okolia pozývame, aby sa prišli na detský festival pozrieť na bicykloch, ktoré bude možné uschovať na námestí, alebo pešo.
  • Prosíme návštevníkov, aby si vzali so sebou fľaše na doplnenie pitnej vody – k dispozícii bude cisterna BVS.
  • Zároveň upozorňujeme, že v súlade s myšlienkou ekologického podujatia nebudú v areáli k dispozícii žiadne stánky s občerstvením. Občerstviť sa bude možné v prevádzkach v Záhorskej Bystrici.

Festival otvorí vystúpenie Spievankova, bude pokračovať Eco Žúr Tour, vystúpia deti zo City Kids, predstaví sa Braňo Jobus, kamaráti z TRINITY, Divadlo Zábavka, bude koncert Tárajka a Popletajky, muzikál Odpad je poklad a o 19.00 hod. vystúpi kapela DESMOD. Okrem hlavného stagu bude prebiehať v športovej hale premietanie filmov, diskusie s greenfluencermi, SWAP oblečenia v spolupráci s Nosene, ale predovšetkým výstava projektov žiakov základnej školy a detí z materskej školy Hargašova 5, ktorí si pripravili návrhy, ako by sa v Záhorskej Bystrici a okolí dalo pomôcť životnému prostrediu. Návštevníci festivalu budú môcť hlasovať za najlepší projekt, ktorý vyhrá žiakom zaujímavé ceny.

Okrem toho sa môžete tešiť na cyklodráhu na autíčka, čokoládovú fontánu, ktorú budete môcť poháňať bicyklovaním, pripravené sú rôzne stanovištia pre deti – budú si môcť zasadiť rastlinku alebo zistia, či si samy dokážu vyrobiť energiu na dobitie telefónov. Naučia sa triediť odpad, recyklovať nepotrebné veci a nebude chýbať ani Ekobludisko s medvedíkom Kuniboo, či aktivity spojené s MŽPSR na tému kvality ovzdušia. A množstvo ďalších prekvapení!

Veríme, že sa všetci dobre zabavíte!

Celý program aj s harmonogramom je k dispozícii tu: https://detskyfest.sk/zazijete/