Už o mesiac odštartujeme druhý ročník Behu za zdravie

Už o mesiac odštartujeme druhý ročník Behu za zdravie

Milí Bystričania, spomínate si na minuloročný Beh za zdravie, ktorého výťažok sme venovali chorému Adamkovi? Počas Malých bystrických hodov v sobotu 29.6.2024 pripravujeme druhý ročník Behu za zdravie, ktorým podporíme dvoch šikovných chlapcov. Štart a cieľ Behu za zdravie bude pri športovo-oddychovom areáli BYS3T park na Zárubovej ulici v Záhorskej Bystrici, podujatie začína registráciou a výdajom štartovných čísel od 8.00 hod., štart detských behov je naplánovaný o 9.30 hod., dospelí o 10.30 hod.

Cez letné prázdniny tiež prebehne dvojmesačná virtuálna pohybová výzva a v septembri sa milovníci športu stretnú na bratislavskej Kuchajde a športom podporia nadáciu Deťom s rakovinou. Zapojiť sa môže každý!

Beh za zdravie začína opäť v Zohore a Záhorskej Bystrici

Už po druhýkrát strávime dve krásne soboty plné pohybu, dobrej nálady a emotívnych zážitkov pri úpätí Malých Karpát a na Záhorí. Multifunkčné športové ihrisko v Zohore a areál BYS3T parku v Záhorskej Bystrici znova ožijú a privítajú pretekárov, rekreačných bežcov, chodcov, nordic-walkerov, detičky v akomkoľvek veku, divákov či známe osobnosti. 

Dospelí pobežia 5 kilometrov a najmenšie talenty si zmerajú sily vo svojich kategóriách 

Tak ako minulý rok, dospelákov budú čakať nenáročné 5-kilometrové trate. Nebojte sa, túto trasu zvládne naozaj každý. Ak však predsa len uprednostňujete kratšie vzdialenosti, pripravili sme pre vás aj 2,5-kilometrovú trasu, ktorú si môžete pokojne odkráčať.

Detičky si zasúťažia na krátkych úsekoch priamo pod štartovým oblúkom. Okrem bežeckej časti sme v spolupráci s našimi partnermi pripravili aj pestrý sprievodný program plný hier, súťaží a zábavy pre celú rodinu. V Záhorskej Bystrici sa budeme na všetkých bežcov aj divákov tešiť na Námestí Rodiny, kde sa budú v ten istý deň konať Malé bystrické hody. V Zohore 22.6.2024 sa po vyhlásení výsledkov a krátkom oddychu môžu účastníci zdržať aj na obľúbenej obecnej akcii Cibuľový valibuk.

#spolupomahamebehom

Matyas
Matyas

Cieľom projektu Beh za zdravie je najmä šírenie myšlienky „pohybom ku zdraviu“. Výťažok z podujatí bude venovaný dvom chlapcom, ktorí našu pomoc skutočne potrebujú. V sobotu 22. júna sa bude v Zohore bežať pre sen 14-ročného Matyáša, ktorý sa chce stať profesionálnym zjazdovým lyžiarom aj napriek svojmu hendikepu. Chlapec trpí chorobou, kvôli ktorej stratil centrálne videnie a postupne prichádza o zrak. 

Oliver
Oliver

Výťažok z behu v Záhorskej Bystrici, kde sa beh koná v sobotu 29. júna, bude venovaný 3 a pol ročnému Oliverovi, ktorý má tú najťažšiu formu detskej obrny a každý deň bojuje za svoje zdravie na rôznych terapiách a rehabilitáciách. Jeho otca, fotografa Roba Pažitného, pozná snáď každý bežec. Jeho fotky z rôznych bežeckých podujatí má každý z nás vo svojom fotoalbume.

Beh za zdravie spája ľudí, radosť z pohybu a radosť z pomoci druhým. Zarezervujte si termíny 22.6. a 29.6.2024 a príďte si zašportovať s tým najlepším pocitom po dobehu – že ste okrem svojho zdravia, spravili aj niečo pre zdravie iných. Bojovníci, pre ktorých budeme bežať tento rok, si našu pomoc určite zaslúžia. Srdečne vás pozývame na toto milé charitatívne podujatie.

 

Zaregistrujte sa už dnes 

Na obe podujatia sa môžete zaregistrovať online na https://linkmix.co/22777969 

Prihlásenie bude možné aj na mieste, no vždy je lepšie zaregistrovať sa vopred. Pomôžete nám tak efektívne naplánovať výrobu štartovných čísel a medailí. Ušetrené peniažky radšej darujeme na dobrú vec.

Tešíme sa na vás a veríme, že spolu prežijeme krásny deň plný radosti, pohybu a solidarity.