Starú chladničku vám odvezú zadarmo

Veľké a ťažké spotrebiče tzv. bielej techniky – staré práčky, chladničky, sušičky, mrazničky či staré sporáky môžete nechať odviezť bezplatne prostredníctvom www.zberelektroodpadu.sk. Táto služba platí v celej Bratislave. Najbližší zber veľkého elektroodpadu v Záhorskej Bystrici sa uskutoční v soboty 30. októbra a 13. novembra doobeda v čase medzi 8.00 – 12.00 hod.

Ako si objednáte zber elektroodpadu?

Navštívte web www.zberelektroodpadu.sk a v sekcii Objedať si vyberiete mestskú časť Záhorská Bystrica. Zvoľte si vyhovujúci termín odvozu, objednávanie na jednotlivé termíny zberu sa uzatvára vždy 2 dni pred konaním zberu. Vo vašej objednávke odvozu poskytnete informácie o počte kusov takéhoto elektroodpadu.

Spotrebiče pred odovzdaním očistite, vylejte vodu z filtra práčky alebo odmrazte mrazničku.
Bezplatný odvoz elektroodpadu sa vzťahuje na chladničky, mrazničky, práčky, umývačky riadu, sušičky, sporáky. Ak do zberu prihlásite aspoň jeden takýto spotrebič, spolu s ním vám odvezú aj iné menšie spotrebiče (fén, holiaci strojček, hriankovač).

Pozor: Zber televízorov a monitorov sa cez www.zberelektroodpadu.sk nezabezpečuje.

Bezplatný zber elektroodpadu priamo od vchodu do bytovky alebo od brány vášho domu sa realizuje približne každé dva týždne. Odvoz bielej techniky realizuje združenie výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM – organizácia, ktorá na základe zmluvy s magistrátom mesta Bratislava ako aj s ostatnými mestskými časťami vrátane Záhorskej Bystrice zabezpečuje bezplatný celoročný zber veľkých spotrebičov.

 

Prosíme občanov, aby nevyhadzovali takýto elektroodpad do veľkokapacitných kontajnerov.

 

Na vyhodenie drobného elektroodpadu slúžia v Záhorskej Bystrici rozmiestnené červené kontajnery, do ktorých patrí všetka spotrebná elektronika vrátane príslušenstva, videokamery, fotoaparáty, telefóny, tlačiarne, notebooky, kalkulačky, batérie. Nepatria sem televízory, monitory, žiarivky a výbojky.

Harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov nájdete tu:

Rozpis pristavenia veľkokapacitných kontajnerov