ŠPORTOVEC ROKA 2023 pozná svojich víťazov

ŠPORTOVEC ROKA 2023 pozná svojich víťazov

Galavečer Športovec roka 2023 organizovala mestská časť po deviaty raz. V Spoločenskom dome sa usadili ocenení, ich rodinní príslušníci, aj Bystričania, ktorí majú blízko ku športu a chceli zažiť oceňovanie športovcov naživo.

O úvodný otvárací tanec sa postarali tanečníčky zo skupiny Moderný tanec City Kids, pod moderátorskou taktovkou Jančiho Döményho, športovca a bežca, sa slávnostného slova ujal starosta Jozef Krúpa, ktorý priblížil plány mestskej časti na najbližšie obdobie v oblasti športu a zároveň vyhlásil názov športovo-oddychového areálu Krče. Ten vzišiel z návrhov obyvateľov a po prerokovaní športovou a kultúrnou komisiou bol určený názov BYS3T park. O názov sa postarala obyvateľka Miriam Marcišová, ktorá si z rúk starostu prevzala aj darček.

Prvou oceňovanou kategóriou bola dievčenská kategória Deti a mládež, ktorej víťazkou sa stala Lilly Požgayová, majsterska sveta v salse, víťazka Dance Ostrava Grand prix, Showtime dance, milovníčka karibských a latinskoamerických tancov, ktorá tancuje od 3 rokov. V kategórii chlapci vyhral Matej Švoňava, ktorý sa venuje horskej cyklistike. Viacnásobný vicemajster SR a slovenský juniorský reprezentant si prevzal cenu z rúk olympioničky Márie Mračnovej – tá v roku 1976 na Olympijských hrách v Montreale získala 4. miesto v skoku do výšky, je 5-násobná majsterka ČSSR a je verná nášmu oceňovaniu Športovec roka už dlhé roky. Mária Mračnová bola čestným hosťom podujatia a ďakujeme jej za účasť.

V kategórii Legenda športu bol ocenený Ivan Mazanec, úspešný futbalista, delegát SFZ, ktorý zostal verný bystrickému športu po celý život. Okrem víťaznej trofeje získal aj autobiografiou Štefana Kollárovitsa. Cenu mu odovzdal čestný hosť Peter Sedláček, úspešný petangista, ktorý krátko pred odovzdávaním priblížil prítomným krásu petangu a povedal o plánoch vybudovania petangového ihriska v BYS3T parku.

Aktívnou osobnosťou športu bol ocenený Juraj Hvozdík, ktorý sa florbalu venuje 22 rokov, z toho posledných 18 rokov sa venuje práci s mládežou, je výkonným viceprezidentom Slovenského zväzu florbalu a tréner ligových družstiev  starších žiakov a starších žiačok. V kategórii Dospelý športovec tiež dominoval florbal, cenu získal kapitán domácich Tsunami Záhorská Bystrica Tomáš Jurica, ktorého prišli podporiť spoluhráči, aj tréner Dárius Siheľský. Poslednou oceňovanou kategóriou bol Športový kolektív. Túto cenu si odniesli tanečníčky City Kids – Born to dance crew, ktoré do poslednej chvíle netušili, že budú ocenené a na ich tvárach bolo viditeľné prekvapenie. Trinástka dievčat prišla spolu so svojím trénerom Patrikom Dudrákom a Martinou Vrbovou, ktorá vedie City Kids. Ocenené tanečníčky svojím dychberúcim vystúpením ukončili oficiálnu časť galavečera, po ktorej nasledoval raut.

Gratulujeme všetkým oceneným! Ďakujeme pozvaným hosťom, ktorí prijali pozvanie – čestní hostia, riaditeľka ZŠ s MŠ Zuzana Kaliariková, poslanci miestneho zastupiteľstva, a organizátorom – športovej komisii na čele s predsedníčkou Eliškou Maťáškovou a moderátorovi Jánovi Döménymu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa tejto slávnosti zúčastnili a prišli podporiť športovcov.