Pozvánka na Slávnosti vína v sobotu 16. októbra

Pozvánka na Slávnosti vína v sobotu 16. októbra

Pozývame vás na tradičné bystrické Slávnosti vína tento rok spojené s remeselným jarmokom, ktoré sa uskutočnia v sobotu 16. októbra pod veľkým stanom na Námestí Rodiny. Podujatie začína o 15.00 hod a bude ho sprevádzať hudobný program.

Program našich tradičných Slávností vína sme tento rok pre pandémiu upravili a spojili aj s predajom remeselných výrobkov. Okrem tradične dobrého občerstvenia si budete môcť zakúpiť prútené výrobky, šperky z nehrdzavejúcej ocele, výrobky z dreva, klobásky, pagáče a iný tovar.

Každý návštevník si môže zakúpiť pohár, ku ktorému dostane vínny pas a anketový lístok, prostredníctvom ktorého zahlasuje o najlepšom vinárovi podujatia.

Sprievodný program

Od 15.00 hod. bude na námestí pustená reprodukovaná hudba, podujatie otvorí starosta Jozef Krúpa o 16.00 hod.

O 19.00 hod. ukončíme hlasovanie o najlepšie víno, vyhlásenie víťaza prebehne o 20.00 hod.

Hudobný program

16.00 Detský folklórny súbor Čečinka

17.30 speváčka Barbora Piešová známa zo Superstar

18.30 hod., 19.30 hod. cimbálová hudba Dudíci 

Výstava obrazov vo foyer Spoločenského domu

Vo foyeri Spoločenského domu budú svoje obrazy vystavovať umelkyne z Malokarpatskej oblasti. Výstava obrazov, artextu a šperkov bude prebiehať v sobotu 16.10. Výstava je sprístupnená od 14.00 hod. do 20.00 hod. hodiny, v nedeľu 17.10. od 14.00 hod. do 18.00 hod. Nech sa páči, príďte sa pozrieť!

Program pre deti

V sobotu 16. októbra budú zároveň prebiehať jesenné tvorivé dielne v Materskom centre OZ Hlas nádeje na námestí, v čase od 9.00 hod do 17.30 hod. Tvorivé dielne pre deti a maľovanie na tvár sú pripravené v čase od 15.00 hod.

Na Slávnostiach vína budú k dispozícii stánky s občerstvením, poľovníci budú variť guláš.

Vstup na podujatie bude v režime základ.

Za spoluprácu pri príprave Slávností vína ďakujeme BKIS, ZUŠ J. Kresánka, OZ Hlas nádeje, naša bystrica, OZ arte.via Stupava.