Pozvánka na otvorenie cyklomosta VysoMarch v sobotu 7. mája

Milí Bystričania, pozývame vás pridať sa do cyklopelotónu, ktorý sa v sobotu 7. mája zúčastní otvorenia cyklomosta VysoMarch medzi Vysokou pri Morave a rakúskym Marcheggom. Bystrický pelotón na čele so starostom Jozefom Krúpom vyštartuje v sobotu o 11.00 hod. z Námestia Rodiny smerom do Devínskej Novej Vsi a potom spoločne až na cyklomost na rakúsko-slovenské pomedzie.

Cyklopelotón spoločne vyrazí z Námestia Rodiny do Devínskej Novej Vsi, kde je pripravený sprievodný program. O 12.00 hod. sa účastníci postupne začnú presúvať smerom do Vysokej pri Morave. Pre bezpečnosť a koordináciu cyklopelotónov organizátori ocenia, keď sa zaregistrujete tu: https://bratislavskykraj.sk/vysomarch. Cyklojazdy sa však môžete zúčastniť aj bez registrácie.

Samotné slávnostné otvorenie cyklomosta a odhalenie pamätného kameňa sa uskutoční v sobotu 7. mája o 14.00 hod. na cyklomoste za účasti župana Juraja Drobu, po ktorom bude nasledovať popoludnie plné programu pre deti, rodičov a návštevníkov.

Súčasťou sprievodného programu je aj možnosť navštíviť Dolnorakúsku krajinskú výstavu, ktorá je prístupná v zrekonštruovanom kaštieli v Marcheggu. Obec Marchegg je známa najväčšou kolóniou bocianov hniezdiacich na stromoch v strednej Európe, je možné tu navštíviť rozľahlý zámocký park. Do Marcheggu je možné dostať sa aj vlakom z Devínskej Novej Vsi – vlakové spojenie chodí každú hodinu, cesta trvá pár minút. Medzi železničnou stanicou v Marcheggu a cyklomostom bude premávať kyvadlová doprava.

Cyklisti sa cestou naspäť môžu vrátiť po rovnakej trase alebo zvoliť okruh po rakúskej strane a na Slovensko prejsť cez most v Devínskej Novej Vsi.