Od 1. septembra bude doprava na moste v Lamači bez obmedzení

Od 1. septembra bude doprava na moste v Lamači bez obmedzení

Oprava ľavého jazdného pásu mosta Lamač na diaľnici D2 v smere z Bratislavy do Malaciek je vo finále, plne k dispozícii bude motoristom bez akýchkoľvek obmedzení od 1. septembra.

V nasledujúcich dňoch sa budú na moste vykonávať dokončovacie práce. Konkrétne pôjde o realizáciu asfaltových a polyuretánových zálievok, hydrofóbneho a ochranného náteru ríms či o montáž zábradlia na portáli v smere do Bratislavy. Pracovníci následne po posledných terénnych úpravách odvezú zariadenia a stavebný materiál zo staveniska. Odstráni sa dočasné dopravné značenie a zrušia sa všetky obmedzenia.

Ako prebiehali práce?

Oprava ľavého mosta mala oproti minuloročnej oprave opačnej strany mierne odlišný priebeh – vykonávali ju počas dvoch etáp. „Najskôr sme rozšírili vozovku za mostom, aby mohol byť počas opravných prác zachovaný počet jazdných pruhov. Flexibilne sme reagovali aj po začatí samotných opravných prác, v spolupráci s políciou sme prijali ďalšie opatrenia zvyšujúce komfort motoristov. V miestach prejazdov stredným deliacim pásom sme zmiernili prejazdné polomery (sploštili sme esíčka) a smerovacie dosky na podstavcoch sme nahradili vodiacimi doskami. Zároveň sme znížili maximálnu povolenú rýchlosť na 40 km/h, keďže vodiči nerešpektovali pôvodnú rýchlosť 60 km/h a po úseku jazdili aj 80-kilometrovou rýchlosťou,“ informuje Národná diaľničná spoločnosť.

Most Lamač sa nachádza na diaľnici D2 v úseku medzi kilometrami 55,135 až 56,155 medzi križovatkou Lamač a bratislavským tunelom Sitina. Bol postavený v roku 1972. Dĺžka mosta je 48,2 metra a premosťuje dvojkoľajnú železničnú trať.