Najstarší rodák zo Záhorskej Bystrice sa dožil 95 rokov

Rudolf Drahoš sa stal najstarším rodákom zo Záhorskej Bystrice, keď druhý januárový týždeň oslávil 95 rokov. Srdečne blahoželáme!

Pán Drahoš sa podpísal aj do bystrickej kroniky.

Pán Drahoš vstáva každé ráno o 6.00 hod. a deň víta hodinovou rozvičkou. Raňajky si zásadne robí sám, potom obriadi sliepky a nasleduje ešte ďalšie cvičenie – 1800 otáčok na stacionárnom bicykli. Cez deň veľa číta, pamäť si cibrí lúštením krížoviek, každý deň si dopraje trochu obľúbeného vínka. Ruštinu a nemčinu sa síce učil pred 80 rokmi, ale znalosti mu dodnes zostali a týmito jazykmi by sa s vami porozprával. Síce sa nám posťažoval na boľavý chrbát, ale najmä korona ho odlúčila od sociálneho kontaktu s priateľmi, ktorí mu veľmi chýbajú.  Býva vo viacgeneračnom dome so svojou najbližšou rodinou.

Najstarší pôvodný obyvateľ Záhorskej Bystrice desiatky rokov pracoval v dúbravskom Technickom skle na poste ekonomického námestníka a neskôr vedúceho oddelenia kontroly, pôsobil aj na miestnom úrade ako kontrolór. Pri príležitosti svojho jubilea sa podpísal aj do kroniky Záhorskej Bystrice.

Rodák z Bystrice sa stále teší zdraviu a láske svojej milovanej manželky Elenky, s ktorou na konci tohto roka oslávia 70. výročie svadby.

Počas krátkej návštevy mu k životnému jubileu zablahoželal starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa, poslankyňa Dagmar Cingelová zo sociálnej komisie a vicestarosta mestskej časti Martin Besedič.