Najlepším vínom Slávností vína sa stala Pálava z Dvorov nad Žitavou

Najlepším vínom Slávností vína sa stala Pálava z Dvorov nad Žitavou

Tradičné Slávnosti vína sa tento rok konali dva dni 13.-14.10.2023 – program a prezentácia vinárstiev začala už v piatok popoludní, na námestí rozvoniaval guláš, syrové dobroty, vo veľkom stane sa nalievali degustračné vzorky slovenských a zahraničných vinárstiev. V piatok aj v sobotu zahrala Ľudová hudba Dudíci, v sobotu zavítal do Záhorskej Bystrice Peter Cmorík s kapelou a zahral Bystričanom svoje piesne, aj melódie hudobníka Stinga. Práve Stingovo vinárstvo Il Palagio sa predstavilo nielen v stánku Wine Expert, ale aj v rámci masterclass prednášky, ktorá bola spojená s ochutnávkou piatich vín z tohto toskánskeho vinárstva. Online prednášku viedol Tony Sasa, generálny manažér vinárstva Il Palagio, ktorý prezradil, aké vína pije Sting či kedy sa tento rok dozbierala úroda hrozna. Na masterclass prednáške prítomným najviac chutilo víno La Rigesta Chianti Riserva, ročník 2019.

Peter Cmorík s kapelou mali pod stanom veľké obecenstvo.
Spevák Peter Cmorík zahral spolu so svojou kapelou v sobotu večer.
Starosta Jozef Krúpa a spoluorganizátor Slávností vína David Winter zo spoločnosti WINE EXPERT.
Masterclass prednáška s Tonym Sasom z vinárstva Il Palagio.
Masterclass prednáška sa konala v piatok aj v sobotu a prilákala množstvo milovníkov vína.

Pod veľkým stanom sa chutnali suché vína, sladké aj polosladké, najlepším vínom tohto ročníka Slávností vína bolo zvolené víno Pálava, biele polosladké, ročník 2022, vinárstvo Dvory nad Žitavou.

Teší nás záujem obyvateľov, ktorí si prišli vychutnať dobré vínko, porozprávať sa a stretnúť svojich známych a užiť si príjemne strávený čas.

Zľava: Vlasta Hubková, Michal Mach, Matej Galovič, Zdenko Porubčan, Dávid Dzurňák, starosta Jozef Krúpa

Popri Slávnostiach vína sa vo foyeri Spoločenského domu konala výstava obrazov maliarskeho plenéra (plenér – maľovanie v prírode priamo pred krajinným motívom). Počas týždňa pred výstavou maľovalo v rozličných lokalitách Záhorskej Bystrice päť maliarov – Vlasta Hubková, Dávid Dzuňák, Zdenko Porubčan, Michal Mach a Matej Galovič, ktorí svoje diela vystavovali počas celého víkendu. Jedna časť výstavy bola venovaná dielam, ktoré vznikli počas maliarskeho plenéra, zvyšok zdobili autorské maľby umelcov. Vernisáž obrazov Maliarskeho plenéra prilákala mnohých hostí a takmer štyridsiatka prišla aj na slávnostnú vernisáž.

Najbližšie podujatie, ktoré organizuje mestská časť, nájdete tu:

Aktualizované: Vstupenky na predstavenie Kvarteto sú k dispozícii na úrade