Hrubé hody: Na takýto program sa môžete tešiť

Hrubé hody: Na takýto program sa môžete tešiť

Milí Bystričania, záver Kultúrneho leta bude tradičné patriť bystrickým Hrubým hodom, ktoré sa budú konať 1.-3. septembra. Pripravili sme pre vás bohatý program plný hudby, športu a kultúry.

Program Hrubých hodov odštartujeme Vatrou zvrchovanosti na Plácku a večer sa na Námestí Rodiny môžete započúvať do výbornej hudby ministerstva vnútra.

Sobotu 2.9. začína o 9.30 hod. už 13. ročník Behu o pohár starostu, ktorý bude moderovať športový moderátor Peter Varinský. ONLINE REGISTRÁCIA NA BEH prebieha do polnoci 30. augusta, bežci s trvalým pobytom v Záhorskej Bystrici a deti majú štartovné zadarmo. Štart behu je v školskom areáli na Hargašovej ulici.

V sobotu bude na našom bystrickom pumptracku prebiehať Slovenský pohár v pumptracku (viac info nižšie v texte) a na futbalovom ihrisku sa budú hrať zápasy mladšej a staršej prírpavky, mladších žiakov a staršieho dorastu – pozrite si ROZPIS DOMÁCICH ZÁPASOV.

Sobotňajší program na námestí začne programom pre deti, budeme vyhlasovať najlepších bežcov Záhorskej Bystrice, pripravené sú hudobné vystúpenia, na námestí budú kolotoče a stánky s občerstvením. V nedeľu sa bude tradične konať sviatočná sv. omša, podvečerný program na námestí bude venovaný hudobným vystúpeniam na ľudovú nôtu.

Počas hodového víkendu sa v Záhorskej Bystrici koná aj 6. kolo Slovenského pohára v pumptracku. Na náš bystrický pumptrack v športovo-oddychovom areáli na Krčoch príde slovenská bikerská špička a predvedie svoje najlepšie výkony. Neváhajte sa prísť pozrieť.

Viac info o podujatí tu: Na našom pumptracku sa bude konať 6. kolo Slovenského pohára v pumptracku

Tešíme sa na vás!