Hrubé hody budú prvý septembrový víkend

Hrubé hody budú prvý septembrový víkend

Bystrické hrubé hody oslavujeme pri príležitosti konsegrácie kostola sv. Petra a Pavla – najväčšej dominanty Záhorskej Bystrice. Nabitý hodový program je pripravený na celý víkend 2. – 4. septembra.

Hodový program začíname v piatok 2. septembra pred kostolom sv. Petra a Pavla. pri pamätníku padlých vojakov I. a II. svetovej vojny. Pietny akt pokračuje v areáli na Plácku zapálením Vatry zvrchovanosti. V piatok večer sa môžete započúvať do tónov jazzovej kapely Ragtime jazz band na Námestí Rodiny.

V sobotu 3. septembra ráno odštartuje 12. ročník populárneho Behu o pohár starostu. Prihlasovať sa do rozličných kategórií môžete tu: https://registrace.sportsoft.cz/startlist.aspx?e=2429&lng=sk

Sobotňajší program pokračuje na Námestí Rodiny predstaveniami a koncertmi. Tešia sa na vás účinkujúci: ZáBaVka, Kapela Lojzo, Red Cat Cabaret, Mario Lopez Dance Company, večer uzatvorí kapela Spodorecha.

V nedeľu 4. septembra oslávime hody svätou omšou v kostole sv. Petra a Pavla, popoludní sa na Námestí Rodiny sa predstaví Detský folklórny súbor Klnka a Dychová hudba Vištučanka.

Každý deň sú pre návštevníkov pripravené kolotoče a predajné stánky. Súčasťou hodov sú aj futbalové zápasy. KALENDÁR DOMÁCICH ZÁPASOV

Podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj. Podujatie je realizované v spolupráci s BKIS na základe spolupráce.

Tešíme sa na vás!