Dnes a zajtra môžete na zbernom dvore odovzdať funkčné, no nepotrebné veci

Dnes a zajtra môžete na zbernom dvore odovzdať funkčné, no nepotrebné veci

V stredu 21. septembra a vo štvrtok 22. septembra sa na zbernom dvore v Záhorskej Bystrici koná zber nepotrebných, no stále funkčných vecí pre KOLO – Bratislavské centrum opätovného použitia, ktoré nahradí populárne Mestské bazáre. Cieľom KOLO je minimalizovať vznik odpadu, podporiť cirkulárnu ekonomiku v Bratislave a vytvoriť osvetovo-kreatívny priestor pre všetkých, ktorým záleží na životnom prostredí. Namiesto príležitostných víkendových podujatí vznikne v Bratislave stabilná prevádzka KOLO – Bratislavské centrum opätovného použitia, ktorá bude otvorená 8. októbra 2022 hneď vedľa centrály OLO.

Svoje nepotrebné, no stále funkčné veci z pivníc a skladov môžete priniesť na miestny zberný dvor:

v stredu 21. septembra a vo štvrtok 22. septembra v čase od 12.00 hod. do 18.00 hod.

 Predmety určené na opätovné použitie musia byť čisté, zachovalé, funkčné a kompletné.
Druhy predmetov, ktoré KOLO prijíma

 • nečalúnený nábytok (nie nábytkové zostavy) ako stoly, stoličky, komody, poličky, rámy postelí (nie matrace), záhradný nábytok, knižnice, nočné stolíky, nábytok pre deti, atď.
 • knihy, časopisy, CD a DVD
 • spoločenské hry a hračky ako autíčka, autodráhy bábiky, figúrky, lopty, drevené hračky, skladačky, atď.
 • detský sortiment ako kočíky, autosedačky, detské hojdačky, bazény, chodúľky, ohrady, sedačky na bicykel, nosiče, atď.
 • kuchynské potreby (nie elektronické) ako taniere, poháre, príbor, džbány, misy, hrnce, panvice, strúhadlá, iné ako drevené náradie (kovové či plastové naberačky, metličky, liatinové platne), sklenené či plastové dózy na skladovanie potravín (s viečkami/vrchnákmi), SodaStream, Koťogo kávovar, atď.
 • domáce a záhradkárske potreby (nie elektronické) ako skrutkovače, kladivá, vedrá, lopaty, lopatky, hrable, hrabličky, atď.
 • kancelárske a školské potreby ako školské tašky, kompletné sady farbičiek či fixiek, prázdne zošity, farby, štetce, peračníky, vrecká na prezuvky, atď.
 • chovateľské potreby ako prepravky na prevoz zvierat, koterce (bez matracov a čalúnenia), vôdzky, obojky, búdy, klietky, akváriá, atď.
 • športové potreby ako zjazdárske lyže, bežky, topánky na bežky, lyžiarky, korčule (inline, kolieskové, na ľad,…), tenisové a bedmintonové rakety, sánky, boby, lopty, nafukovačky, činky, prilby na rôzne športy, atď.
 • bicykle, kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď. 
 • hudobné nástroje (nie elektronické) ako strunové nástroje (gitary, ukulele,…), strunové nástroje, dychové nástroje, stojany, obaly na nástroje, atď.

 

KOLO sa otvára už 8. októbra 2022. Otvorené bude 6 dní v týždni, a to v utorok až piatok od 10.00 do 18.00 a v sobotu a nedeľu od 10.00 do 17.00. V pondelok bude zatvorené.

Priestor KOLO je rozľahlý a situovaný v blízkosti nákupných centier Avion a IKEA.