Charitatívny Beh za zdravie pobežíme 1. júla + TRASA

Charitatívny Beh za zdravie pobežíme 1. júla + TRASA

Milí Bystričania, v rámci programu Malých bystrických hodov pripravujeme charitatívne podujatie – Beh za zdravie, ktorého výťažok pomôže rodine 11-ročného Adamka, ktorý prekonal leukémiu a potrebuje naďalej zdravotnú starostlivosť a rehabilitácie. Adamka sme vybrali na základe odporúčania pani doktorky Alexandry Kolenovej, Bystričanky, prednostky Kliniky detskej hematológie a onkológie v Bratislave. Štartovné z charitatívneho behu bude po odpočítaní nákladov venované rodine Adamka na jeho ďalšiu potrebnú liečbu. Zároveň by sme počas tejto akcie chceli pomôcť aj dvom osirelým sestrám, žiačkam našej ZŠ Hargašova 5, o ktoré sa stará ich babka.

Charitatívny Bez za zdravie štartuje v sobotu 1.7.2023 o 10.00 hod. pred pumptrackom v lokalite Krče v Záhorskej Bystrici. Štartovné je 10 eur a registrácia prebieha na tomto odkaze: https://registrace.sportsoft.cz/main.aspx?e=2851&lng=sk

Výťažok zo štartovného bude po odrátaní nákladov spojených s organizáciou behu venovaný rodine.

Bez za zdravie – Záhorská Bystrica je prvým zo série behov, ktorých cieľom je pomôcť znevýhodnenej rodine.„Ide o charitatívny beh, ktorý organizuje občianske združenie Chobotnica a sme radi, že záštitu nad týmto podujatím prevzal pán starosta Jozef Krúpa. Trasa bude mať 5 kilometrov a povedie ulicami Záhorskej Bystrice. Môžete sa tešiť na pestrú trať, ktorú zvládnu aj začiatočníci. Počítame aj s detskými behmi, ktorých štartovné je bezplatné,“ hovorí jedna z organizátoriek, Bystričanka Zuzana Dömény.

Pre dospelých je pripravená 5-kilometrová nenáročná trať, na jej zdolanie bude limit 90 minút a zvládne ju naozaj každý. Trasu môžete pokojne aj odkráčať. Detičky budú podľa veku pretekať na krátkej, maximálne 300-metrovej trati. Okrem radosti z pohybu si odnesú dobrý pocit, že svojou účasťou na charitatívnom podujatí pomohli ľuďom, ktorí našu pomoc potrebujú. Každému veľkému aj malému pretekárovi na krk zavesíme krásnu drevenú medailu, po dobehu sa vďaka našim partnerom občerstvia a pre detičky chystáme aj malý štartovný balíček.

Čo nás okrem behu čaká

Okrem bežeckej časti sa môžete tešiť aj na pestrý sprievodný program. Samotný areál pri pumptracku v Záhorskej Bystrici ponúka nielen deťom priestor na vybláznenie sa. Deti si pri rozcvičke určite radi zaskáču spolu s trénerkami zo City Kids. Počas čakania na rodičov, ktorí budú práve na trati, si budú môcť vyskúšať aj gymnastické náradie, detskú atletiku alebo sa vyblbnúť na pumptrackovej dráhe. Dospelí sa budú môcť nechať zmerať rôzne zdravotné ukazovatele – krvný tlak, či hladinu cukru –  a získať odborné tipy na zlepšenie či udržanie svojho zdravia.

Chcete prispieť, no nebeháte?

Na akciu sa môžete registrovať online a prispieť aj v prípade, že nebeháte. „Radi privítame bežcov aj s ich rodinami aj priateľmi. Môžete nasávať súťažnú atmosféru, povzbudzovať kamarátov a zapojiť sa do sprievodného programu. Na mieste tiež budeme mať kasičku, do ktorej budú môcť pár eur vhodiť všetci návštevníci, či náhodní okoloidúci,“ vysvetľuje Z. Dömeny.

„Podporovať sa navzájom a pomáhať si je pre mňa základ. Navyše, som otcom a starým otcom a každá aktivita, ktorá deťom môže zlepšiť ich život a ich detstvo, sa počíta. Ja budem pripravený na štarte a verím, že sa ku mne Bystričania a nielen oni pridajú tiež,“ odkazuje starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Kto je Adamko?

Adamko má 11 rokov. Odmalička bol veľmi energický, šikovný, inteligentný, a jeho snom bolo hrať na husliach. Pred necelým rokom sa však bežný život tohto veselého chlapčeka otočil naruby – bola mu diagnostikovaná akútna myeloblastová leukémia. Adamkova kostná dreň prestávala produkovať všetky potrebné druhy krviniek, naopak vytvárala prebytok bielych, aj to vo veľkej miere nefunkčných. Chlapec zoslabol, schudol, robili sa mu modriny, zadýchaval sa pri najmenšom pohybe. Absolvoval intenzívnu a veľmi náročnú chemoterapeutickú liečbu, niekoľkokrát mu zachraňovali život na ARO oddelení. Takmer celý čas liečby strávil v nemocnici na izolačke.

Momentálne je liečba ukončená a Adamko sa postupne vracia do života. Čaká ho však ešte náročná cesta plná liečebných pobytov a rehabilitácii, aby sa mohol po roku strávenom v nemocniciach vrátiť medzi svojich kamarátov, na detské ihriská a aby si mohol splniť svoj sen hrania na husle.

Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na preplatenie rehabilitácií a liečby na posilnenie imunity, ktorá je pre Adamka veľmi dôležitá.

Pridajte sa k nám, či už priamo na štarte alebo aspoň symbolicky! Ďakujeme!