Bratislavská „štvorka“ pripravuje Susedský advent

Bratislavská „štvorka“ pripravuje Susedský advent

Pandémia rozdeľuje, ale aj spája. Svedčí o tom tiež kultúrno-spoločenský projekt šiestich mestských častí 4. bratislavského okresu. Bratislava Tourist Board (BTB) na podnet mestskej časti Dúbravka a v spolupráci s Devínskou Novou Vsou, Devínom, Karlovou Vsou, Lamačom a Záhorskou Bystricou vytvorili jedinečný Susedský advent.

Cieľom je podporiť kultúru, priniesť spoločný pozdrav a predvianočnú atmosféru k ľuďom,“ hovorí Ľubomír Navrátil, vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke. „Keď ľudia nemôžu za kultúrou, umelci prídu za nimi.“

Zdvihne sa opona, ožije divadielko na doskách, ktoré znamenajú svet, predstavia sa kultúrne projekty mestských častí, zaznie hudba, literárne dielo v podobe autorských čítaní.

Jednotlivé mestské časti predstavia svoje „domáce“ projekty, kultúru i tradície a prostredníctvom online priestoru či príspevkov v televízii sa o ne podelia s okolitými „susedmi“ a ostatnými Bratislavčanmi. Projekt nadviaže na celoročnú tému objavovania Bratislavy – Turistom vo vlastnom meste.

„S BTB sme prišli s iniciatívou zapojiť do zaujímavého námetu Dúbravky aj ďalšie mestské časti a vznikol program, ktorý verím bude pre všetkých Bratislavčanov. Témou „susedia spoločne počas adventu“ prinášame zblíženie a verím, že aj zaujímavý podnet k spojeniu v náročnom čase COVIDu pre naše mesto aj zahraničie. Výsledkom bude vzácne spojenie a stretnutie – Susedský advent,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Natáčanie jednotlivých kultúrnych vystúpení sa už začalo a prebieha počas novembra v Dome kultúry Dúbravka prostredníctvom Dúbravskej televízie.
Susedský advent sa bude „vysielať“ v decembri. Reportáže ponúknu aj vizuálno-slovné vizitky jednotlivých mestských častí.
Vysielanie Susedského adventu sledujte od 1. decembra prostredníctvom Dúbravskej televízie a na http://www.dubravskatv.sk/cms/?page_id=41732.
Informácie o podujatí nájdete na sociálnych sieťach a stránke visitbratislava.com.
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

https www.youtube.com/watch?v=VXJRcExixL0://