August v Záhorskej Bystrici

August v Záhorskej Bystrici

Starostovia „Bratislavskej štvorky“ sa spoločne rozhodli, že upustia od hromadných akcií. Dôvodom je fakt, že niektorí obyvatelia nedovolenkujú doma, ale vrátia sa zo zahraničia. Aby sa znížilo riziko rozšírenia nákazy Corona vírusom, budú sa akcie konať v menšom počte. V Záhorskej Bystrici sa v auguste stretnú jedinečné veterány, plánujeme premietanie letného kina, na Bystrické hrubé hody bude koncert kapely Roc´hann aj Folklórkeho súboru Ekonóm. Aj teraz budú vystupovať hudobníci, ktorí sú spätí s našou mestskou časťou. Do francúzskej krajiny nás svojou hudbou a spevom prenesie Frédéric Jacq so skupinou Roc´hann. V nedeľu si vďaka Imrichovi Petkáčovi vypočujeme ľudové piesne zo západoslovenského regiónu v prevedení Folklórnej skupiny Ekonóm.

Každoročne v spolupráci s Miestnou organizáciou Slovenského zväzu Protifašistických bojovníkov a Miestneho odboru Matice slovenskej organizujeme „Vatru zvrchovanosti“ pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a Dňa ústavy Slovenskej Republiky. Podujatie sa bude konať „na Plácku“ a zatiaľ je naplánované na utorok 1. septembra. Slovenskú hymnu aj slovenskú hymnickú skladbu „Kto za pravdu horí“ zaspieva Spevácky zbor Bystričan.

Všetko závisí od toho, ako sa bude situácia s „coronou“ vyvíjať. O pripravovaných športových aj kultúrnych podujatiach vás budeme priebežne informovať na našich sociálnych sieťach.

V auguste sa môžete tešiť na:

14.8. 2020  21:00 h. Premietanie letného kina na Námestí Rodiny – pripravíme niečo pre deti aj dospelých

15.8. 2020 Spomienková jazda 1000 míľ československých – spomienková jazda pôjde cez kataster Záhorskej Bystrice. Veterány sa zdržia od 7,30 h. do 10:00 h. na „Mástskom vŕšku“ (smer do Stupavy od kaplnky sv. Vendelína vľavo).

16.8. 2020 17:30 h. futbalový zápas MKF Slovan Záhorská Bystrica : ŠK Krasňany – príďte fandiť našim

29.8. 2020 Bystrické hrubé hody, koncert Roc´hann – Námestie Rodiny

30.8.2020 17:00 h. MKF Slovan Záhorská Bystrica : FK MARIATHAL – príďte fandiť našim

30.8.2020 Bystrické hrubé hody, slávnostná sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla, podvečer koncert Folklórneho súboru Ekonóm

Zmena programu vyhradená.

august v ZB